Πλατανιάς – Εργοτέλης 1-2

Ήττα για την ομάδα μας με 1-2 από τον Εργοτέλη απόψε στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League ΟΠΑΠ 2014 – 2015.
Ο Πλατανιάς Χανίων προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με ωραίο τελείωμα του Γουνδουλάκη, μετά πρωτοβουλία του Τσουράκη, πάσα στον Μιλούνοβιτς και σέντρα του τελευταίου.
Η ομάδα μας είχε την ευκαιρία να πετύχει και άλλo γκολ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν τα κατάφερε.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης ανέτρεψε την κατάσταση, πετυχαίνοντας δύο γκολ, στο 77′ με τον Καλέ και στο 86′ με τον Γιουσούφ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:

Πλατανιάς Χανίων (Γιάννης Χριστόπουλος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Μπανανά, Ιτούα, Δημήτρης, Τέτε, Αγκιλέρα (80′ Μαχαμάτ), Γουνδουλάκης (67′ Μπεριάν), Τσουράκης, Μιλούνοβιτς (81′ Μενδρινός), Τόρες.

Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Γιακουμάκης, Ζαραδούκας, Φιγκέιρα.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Σαράνοφ, Τζανακάκης, Λουβιόν, Φιντέλεφ, Λυκογιάννης, Καζναφέρης (74′ Τζίλας), Κοζορώνης, Γκέντσογλου, Γιουσούφ, Παμλίδης (46′ Ουλά), Χαντί (60′ Καλέ).

Στον πάγκο: Καβουσάκης, Μπόε, Πίτσος, Ρέντζας.

Κίτρινες κάρτες δέχθηκαν ο Γουνδουλάκης από τον Πλατανιά Χανίων και οι Καζναφέρης, Φιντέλεφ, Κοζορώνης, Τζανακάκης από τον Εργοτέλη.

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου), βοηθοί: Χρήστος Ακρίβος (Ε.Π.Σ. Αθηνών), Τρύφων Πετρόπουλος (Ε.Π.Σ. Αρκαδίας), 4ος διαιτητής: Μιχάλης Βοσκάκης (Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου).