Πλατανιάς – Κέρκυρα 1-1

Ισοπαλία 1-1 για την ομάδα μας απόψε στα Περιβόλια, με αντίπαλο την Κέρκυρα, σ’ έναν αγώνα που ο Πλατανιάς Χανίων είχε την καθολική υπεροχή στη συντριπτική πλειονότητα του αγώνα.
Η Κέρκυρα προηγήθηκε στο 28′ σε κόντρα επίθεση, όταν μετά από σέντρα του Μαρκόφσκι, σουτ του Καϊκούτ και απόκρουση του Ολιμπά, ο Φάμπιο στην επαναφορά έκανε το 0-1.
Η ομάδα μας, που είχε δοκάρι στο 10′ μετά από σέντρα του Ζαραδούκα και κεφαλιά του Τόρες, ισοφάρισε τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49′).
Ο Γκαβιλάν εκτέλεσε κόρνερ και ο Τέτε με καρφωτή κεφαλιά (φωτογραφία) σημείωσε το 1-1, που ήταν και το τελικό σκορ, καθώς οι σημαντικές ευκαιρίες που δημιούργησε η ομάδα μας δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων είχαν ως εξής:

Πλατανιάς Χανίων (Γιάννης Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Αγκιλέρα, Ιτούα, Ζαραδούκας, Τέτε, Μαχαμάτ, Γκαβιλάν, Κάσιο (69’ Γουνδουλάκης), Μιλούνοβιτς (75’ Τζίλβαν), Τόρες (82’ Γιακουμάκης).

Στον πάγκο:
Κοκκαλάς, Aποστολόπουλος, Δημήτρης, Μενδρινός.

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ανδρεόπουλος, Κουμπούτια, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Σιόντης, Ναγιάρ (47’ Γκόμες), Φάμπιο, Γκαζαριάν (90+1’ Χαβίτο), Καϊκούτ (73’ Λεάλ), Μαρκόφσκι.

Στον πάγκο: Σέτκους, Βενέτης, Κρητικός, Μανωλάς.

Κίτρινες κάρτες έλαβαν οι Μιλούνοβιτς, Τόρες από τον Πλατανιά Χανίων και οι Ντιμιτρόφσκι, Ναγιάρ, Γκαζαριάν και Ανδρεόπουλος από την Κέρκυρα.

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ε.Π.Σ. Ηλείας), βοηθοί: Δημήτρης Γκάγκας (Ε.Π.Σ. Λάρισας), Κώστας Ποντίκης (Ε.Π.Σ. Πρέβεζας), 4ος διαιτητής: Ανδρέας Παππάς (Ε.Π.Σ. Αθηνών).