ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-0

Την ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό γνώρισε η ομάδα μας, στο γήπεδο της Λεωφόρου, για την 5η αγωνιστική της Super League. To μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ατζαγκούν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ έξω από την περιοχή. Λίγο πριν ο Πλατανιάς είχε χάσει την ευκαρία να ανοίξει το σκορ σε γυριστό σουτ του Ράμος.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Μπεργκ, μόλις στο ξεκίνημα, ενώ στη συνέχεια τον έλεγχο του αγώνα τον είχε ο Πλατανιάς, όμως παρά την προσπάθεια των παικτών μας η ισοφάριση δεν ήρθε. Καλύτερη ευκαιρία αυτή του 83ου λεπτού, όταν ο Στιλ απέκρουσε με τις γροθιές το σουτ του Μενδρινού.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Στιλ, Μαρινάκης, Ταυλαρίδης, Θελάντερ, Νάνο (90’ Τριανταφυλλόπουλος), Κουτρουμπής, Ζέκα, Πράνιτς, Ατζαγκούν (57’ Αμπέντ), Καρέλης (64’ Καλτσάς), Μπεργκ.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς (76’ Γιακουμάκης), Αποστολόπουλος (56’ Τσουράκης), Μενδρινός, Ντίνας, Ράμος (82’ Γουνδουλάκης).

Διαιτητής: Δελφάκης (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Κούλα (ΕΠΣ Ξάνθης) – Πετρόπουλος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
4ος: Βάτσιος (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)
Κίτρινες κάρτες: Σελίν, Κουλιμπαλί