- Τρίτη: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.
- Πέμπτη: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.
- Παρασκευή: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.

Τηλέφωνο επικοινωνίας:
6949 205450

Πλατανιάς – ΠΑΣ Γιάννινα 3-3

13-Φεβ-2017

Το ματς της χρονιάς έγινε στο γήπεδο των Περιβολίων, όπου η ομάδα μας αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πλατανιάς αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 11′ με 2-0, κατάφερε να φέρει τα πάνω-κάτω και να φτάσει σε μια ακόμα ανατροπή, όμως τελικά η κόπωση από τα συνεχόμενα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, έπαιξε και αυτή το δικό της ρόλο στη διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος.

Η ομάδα των Ιωαννίνων προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με γκολ του Κόντε, ενώ ο Τζημόπουλος δύο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Ομως ο Πλατανιάς, βρήκε σιγά – σιγά τον ρυθμό του και τα πατήματά του και κατάφερε να μειώσει στο 32ο λεπτό με τον Γιακουμάκη, ενώ ο Κάργας στο 40ό λεπτό κατάφερε με σουτ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα πριν οι δύο ομάδες μπουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς μπήκε πιο δυνατά και έψαξε το γκολ, το οποίο και βρήκε στο 51′ με τον Σίγκνεβιτς, που έφερε τούμπα το ματς. Ομως στο 58ο λεπτό, ο Κόντε με σουτ ισοφάρισε σε 3-3, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

Η ταυτότητα του αγώνα

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Σκόρερς: 32′ Γιακουμάκης, 40′ Κάργας, 51′ Σίγκνεβιτς – 9′, 58′ Κόντε, 11′ Τζημόπουλος
Δοκάρι: 50′ Πριντέτα (αυτ.)
Κίτρινες κάρτες: 44′ Μπανανά, 45′ Μουνάφο, 86′ Γιακουμάκης – 15′ Βιδάλ, 56′ Κοζορώνης, 62′ Κούτρης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Σωτηρίου, Πριντέτα, Μπανανά, Κάργας, Βάντερσον, Στάθης, Μουνάφο, Μενδρινός (72′ Μαραγκός), Μανούσος (86′ Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης, Σίγκνεβιτς (81′ Γιορέντε).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Πασχαλάκης, Ζάιρο, Βιντάλ (61′ Γιάκος), Κόντε, Τζημόπουλος, Κοζορώνης, Κούτρης, Μιχαήλ, Καρανίκας, Μπέριος, Ακόστα (86′ Κοροβέσης).

Δείτε εδώ τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ, όπως τα κατέγραψαν οι κάμερες των καναλιών Novasports