- Τρίτη: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.
- Πέμπτη: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.
- Παρασκευή: 9.00 – 14.00 και 18.00 – 21.00.

Τηλέφωνο επικοινωνίας:
6949 205450

Πανιώνιος – Πλατανιάς 1-1

10-Απρ-2017

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η ομάδα μας με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη σε αγώνα για την 28η αγωνιστική της Super League.

Ο Πλατανιάς άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Γιακουμάκη, ενώ ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με πέναλτι του Μπεν.

Συγκεκριμένα, η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη καλή ευκαιρία που δημιούργησε μετά από υποδειγματικό συνδυασμό. Ηταν στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Στάθης βγήκε σε θέση δεξιού εξτρέμ, έκοψε στον Ντεβέσα που ακολούθησε την φάση και αυτός γύρισε προς το σημείο του πέναλτι όπου ο Γιακουμάκης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανιωνίου, ανοίγοντας το σκορ και παράλληλα πετυχαίνοντας το 11ο προσωπικό του γκολ στη σεζόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με εκτέλεση πέναλτι του Μπεν στο 64ο λεπτό, με τον διαιτητή Σελίνο να δείχνει την άσπρη βούλα σε φάση που μετά από κόντρα η μπάλα χτυπά στο χέρι του Καρυπίδη.

H ταυτότητα του αγώνα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σελίμος (Λακωνίας)
ΣΚΟΡΕΡΣ: 64’ Μπεν – 11’ Γιακουμάκης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 67′ Κόρμπος, 79′ Οικονόμου, 81′ Ρισβάνης, 90′ Τασουλής – 36′ Μανούσος, 81′ Μπανανά, 85′ Βάντερσον

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μιλοσέβιτς): Γιαννιώτης, Πλιάτσικας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (68′ Σαββίδης), Μασούντ (90′ Ταπόκο), Μπεν, Ενγκόνγκ (56′ Λάμπρου)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Κοκκαλάς, Στάθης, Κάργας, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον, Μουνάφο, Γιορέντε, Ντεβέσα (65′ Στανισάβλιεβιτς), Μανούσος (65′ Σίγκνιεβιτς), Γιακουμάκης (89′ Αποστολόπουλος)

Δείτε εδώ τις καλύτερες στιγμές του αγώνα, όπως τις κατέγραψαν οι κάμερες των καναλιών novasports