Ατρόμητος – Πλατανιάς 4-1

Με ήττα, 4-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, έπεσε η αυλαία της φετινής Super League για τον Πλατανιά.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι όπου η ομάδα μας παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες, ο κ.Παράσχος είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που προέρχονται από την Κ20 του Πλατανιά, όπως ο Παπανικολάου (ξεκίνησε βασικός), ο Σκουλουδάκης, ο Ζίκο και ο Σάαντο (που μπήκαν ως αλλαγή).

Στο αγωνιστικό μέρος, ο Ατρόμητος στην πρώτη του καλή στιγμή μπροστά στην εστία του Κοκκαλά, άνοιξε το σκορ με τον Ντάουντα (12′), όμως ο Πλατανιάς αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσα στο 39ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ του Κάργα στην κίνηση.

Ο Ατρόμητος πήρε κεφάλι με τον Ντιγκινί στο 42′, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε, με πλασέ από κοντά, το 3-1 στο 75ο λεπτό. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Σάαντο δύο λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης.