Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος 2017-18

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Super League η κλήρωση του πρωταθλήματος 2017-18. Οπως προέκυψε από αυτή, η ομάδα μας ξεκινά την κούρσα με εντός έδρας ντέρμπι απέναντι στον Παναθηναϊκό, ενώ εντός έδρας είναι και το δεύτερο παιχνίδι με αντίπαλο την Ξάνθη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και πέρυσι την 1η αγωνιστική, ο Πλατανιάς είναι κληρωθεί απέναντι στον Παναθηναϊκό, όμως το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε τον Ιανουάριο, εξαιτίας της καθυστερημένης έναρξης του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η / 16η αγωνιστική:

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης

Ξάνθη – Λαμία

Πλατανιάς – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

Κέρκυρα – Πανιώνιος

2η αγωνιστική / 17η αγωνιστική:

Πλατανιάς – Ξάνθη

Λαμία – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Κέρκυρα

Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

3η αγωνιστική / 18η αγωνιστική:

Ξάνθη – Ολυμπιακός

Λεβαδειακός – Πλατανιάς

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Κέρκυρα – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάνννινα

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

4η αγωνιστική / 19η αγωνιστική:

Λεβαδειακός – Ξάνθη

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Πλατανιάς – Κέρκυρα

Λαμία – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΛ – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος

5η αγωνιστική / 20ή αγωνιστική:

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

Κέρκυρα – Λεβαδειακός

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης – Πλατανιάς

Ατρόμητος – Λαμία

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΑΕΛ

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

6η αγωνιστική / 21η αγωνιστική:

Κέρκυρα – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

Λεβαδειακός – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

Πλατανιάς – Παναιτωλικός

Λαμία – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

7η αγωνιστική /22η αγωνιστική:

Ξάνθη – ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης – Κέρκυρα

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – Λεβαδειακός

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς

ΠΑΟΚ – Λαμία

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

8η αγωνιστική / 23η αγωνιστική:

Απόλλων Σμύρνης – Ξάνθη

ΑΕΚ – Ατρόμητος

Κέρκυρα – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

Πλατανιάς – ΑΕΛ

Λαμία – Παναθηναϊκός

9η αγωνιστική / 24η αγωνιστική:

Ξάνθη – Ατρόμητος

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης

Πανιώνιος – ΑΕΚ

ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΛ – Λεβαδειακός

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Λαμία – Πλατανιάς

10η αγωνιστική / 25η αγωνιστική:

Παναιτωλικός – Ξάνθη

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Κέρκυρα – ΑΕΛ

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός – Λαμία

Ολυμπιακός – Πλατανιάς

11η αγωνιστική / 26η αγωνιστική:

Ξάνθη – Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Λαμία – Κέρκυρα

Πλατανιάς – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – Λεβαδειακός

12η αγωνιστική / 27η αγωνιστική:

ΠΑΣ Γιάννινα – Ξάνθη

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

ΑΕΚ – Πλατανιάς

Κέρκυρα – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός

13η αγωνιστική / 28η αγωνιστική:

Ξάνθη – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

Λαμία – Παναιτωλικός

Πλατανιάς – Ατρόμητος

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός – ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης – Κέρκυρα

14η αγωνιστική / 29η αγωνιστική:

ΑΕΛ – Ξάνθη

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Πανιώνιος – Πλατανιάς

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

Ατρόμητος – Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ – Κέρκυρα

15η αγωνιστική / 30ή αγωνιστική:

Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Λαμία – ΑΕΛ

Πλατανιάς – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Λεβαδειακός – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός

Κέρκυρα – Ατρόμητος

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης