ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς 3-1

Την ήττα με 3-1 γνώρισε η ομάδα μας από τον ΠΑΣ Γιάννινα στους “Ζωσιμάδες” στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Αν και ο Πλατανιάς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, ο γηπεδούχος ΠΑΣ κατάφερε να εκμεταλλευθεί ένα πεντάλεπτο μπλακ άουτ της ομάδας μας πετυχαίνοντας δύο γκολ από το 36′ μέχρι το 39′ και ουσιαστικά να κλειδώσει τη νίκη.

Συγκεκριμένα, η ομάδα μας κατάφερε να πάρει κεφάλι στο παιχνίδι πριν και συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, όταν ο Γκρζέλτσακ με μακρινό αριστερό σουτ νίκησε τον Βελλίδη.

Στο 12ο λεπτό ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση με σουτ του Κόντε μέσα από την περιοχή. Στο 36′, ο Ναδάλες εκτέλεσε κόρνερ και ο Τζημόπουλος με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στη γηπεδούχο ομάδα, ενώ μόλις τρία λεπτά μετά, ο Χαλκιαδάκης με δυνατό διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε από πολύ νωρίς το τελικό 3-1.

Η ομάδα μας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες καθώς στο 86′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ντικαμονά.