ΟΦΗ – Πλατανιάς 1-0

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 1-0 από τον ΟΦΗ για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Πλατανιάς που αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα, καθώς την Κυριακή υπάρχει το καθαριστικό παιχνίδι με την Λαμία για το πρωτάθλημα, βρέθηκε μόλις στο 9ο λεπτό πίσω στο σκορ από το γκολ του Χαντί.

Ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Ορτέγκα στο 24ο λεπτό, ενώ η ομάδα μας έχασε μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν ο Παπανικολάου βρέθηκε τετ α τετ με τον Στρέζο, όμως το πλασέ του το απέκρουσε με το πόδι ο γκολκίπερ του ΟΦΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πλατανιάς ισορρόπησε τον ρυθμό του αγώνα και έχασε μια ακόμα ευκαιρία σε εκτέλεση φάουλ του Μπούντνικ, όπου επίσης ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ.