Ολυμπιακός – Πλατανιάς 5-1

Μια από τις πιο βαριές ήττες του στα έξι χρόνια παρουσίας του στην Super League γνώρισε ο Πλατανιάς, από τον Ολυμπιακό στο «Γ.Καραϊσκάκης» με 5-1. Η ομάδα μας βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό της αναμέτρησης.

Ο Πάρντο άνοιξε το σκορ στο 2′ με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, ενώ μόλις στο 19′ ο Μποτία έκανε το 2-0 με κεφαλιά. Το 3-0 έγινε από τον Σισέ επίσης με κεφάλια και με αυτό το σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός έφτασε σε ένα τέταρτο τέρμα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Ανσαριφάρντ στο 69’. Ο Πλατανιάς μείωσε σε 4-1 με τον κοντινό πλασέ του Παπανικολάου, έπειτα από ατομική προσπάθεια και γύρισμα του Ενσικουλού. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με σουτ του Πάρντο μέσα από την περιοχή.