Πρωταθλήματα υποδομών

Δύο ισοπαλίες και μια ήττα, ήταν ο απολογισμός των ομάδων υποδομής του Πλατανιά, στους αγώνες για τα πρωταθλήματα της Super League, το Σαββατοκύριακο 2&3 Δεκεμβρίου.

Συγκεκριμένα:

Η Κ20, αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής, σε αναμέτρηση στο γήπεδο του Αλικιανού το Σάββατο.
Το γκολ για τον Πλατανιά σημείωσε ο Αμαραντίδης Αντ., στο 73ο λεπτό ισοφαρίζοντας το παιχνίδι, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πενταράκης απέκρουσε πέναλτι στην εκπνοή του αγώνα, κρατώντας έτσι το τελικό 1-1.
Πλατανιάς Κ20: Πενταράκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Πουρζιτίδης, Λάμτσε, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης, Τσακμάκης, Αμαραντίδης Αντ., Αναστασόπουλος (85′ Βουρτσάνης), Λέκα (62′ Ψαράκης).

16 Α.Ε.Λ. 11 4

Η Κ17, αναδείχτηκε επίσης ισόπαλη 1-1 με τον Πανιώνιο στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή στο γήπεδο του Αλικιανού.
Ο Πλατανιάς πήρε νωρίς το προβάδισμα με τον Νικόλι (15′), που σκόραρε με ωραίο σουτ. Ο Πανιώνιος ισοφάρισε με πέναλτι στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.
Πλατανιάς (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης, Ψαρουδάκης, Σαρρής, Μαράκης, Νιαυραδάκης (46′ Γιαννικάκης), Τζουγκράκης, Νικόλι (85′ Καραταράκης), Στεφανίδης, Σκέντζος (48′ Μαλαμάς), Σταυρουλάκης (86′ Νταγκουνάκης), Παπιομίτογλου (70′ Φραγγεδάκης).

9 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 11 3

Η Κ15, αντίθετα γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού, με 5-0, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική, που διεξήχθη το Σάββατο στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη.
Πλατανιάς (Γιάννης Σχοιναράκης): Ανωμεριανάκης, Γκεοργκιέβσκι (49’ Δάλλας), Μπουρδάκης, Ταγιάρι, Γκολόση, Μυφτάρι (66’ Τσουραπάς), Γιακουμάκης, Σαββάκης, Σταφιλίδης (61’ Καλογεράκης), Γύπαρης (76’ Καρτάκης), Καλλιβρετάκης (53’ Μαθιουλάκης).