Ολυμπιακός – Πλατανιάς 2-0

Ο Πλατανιάς γνώρισε 2η ήττα από τον Ολυμπιακό με 2-0 και αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου.

Η ομάδα μας, αν και αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι απέναντι στον Παναθηναϊκό την περασμένη Κυριακή, κατάφερε να παρουσιάσει θετικό αγωνιστικό πρόσωπο, για 60 τουλάχιστον αγωνιστικά λεπτά.

Η καλύτερη στιγμή για τον Πλατανιά ήρθε στο 55ο λεπτό, όταν ο Ουές βγήκε στην πλάτη της “ερυθρόλευκης” άμυνας, όμως το σουτ του επιχείρησε από πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή, έφυγε παράλληλα από την εστία του Χουτεσιώτη.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 68ο λεπτό με τον Τζούρτζεβιτς, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος, μετά από λάθος της άμυνας της ομάδας μας και ασίστ του Βρουσάι.