Πλατανιάς – Απόλλων 1-1

Η κατάθεση ψυχής των παικτών μας από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Απόλλωνα, δεν στάθηκε ικανή για να δώσει στον Πλατανιά τη νίκη στο ντεμπούτο του κ.Χατζηνικολάου στον πάγκο.

Το τελικό 1-1 αφήνει την ομάδα μας με την πίκρα ότι η προσπάθεια, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έφερε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Πάντως αν κάτι θετικό βγαίνει από το αποψινό παιχνίδι, είναι το ότι αν και ο Πλατανιάς βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, δεν πέταξε λευκή πετσέτα και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση ενώ κυνήγησε και το δεύτερο γκολ στο διάστημα που απέμενε μέχρι το τέλος.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Απόλλων δεν αιφνιδιάστηκε από το δυνατό ξεκίνημα της ομάδας μας και μετά το 15΄, ήταν αυτός που πατούσε πιο καλά και πιο ψύχραιμα στο γήπεδο, έχοντας δοκάρι με τον Κοντοέ στο 25′.

Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς εμφανίστηκε πιο αποφασισμένος, όμως κόντρα στην ροή του αγώνα, ο Απόλλων ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 68ο λεπτό με προβολή του Κοντοέ, μετά από απόκρουση του Κλιάγιτς.

Ο Πλατανιάς στο διάστημα που απέμενε τα έπαιξε όλα για όλα και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 81′, όταν σε σέντρα του Πλιάτσικα ο γκολκίπερ του Απόλλωνα έχασε την μπάλα και ο Πετρόπουλος από κοντά έκανε το 1-1.