Παναιτωλικός – Πλατανιάς 3-0 (vid)

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League. Ο Πλατανιάς βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ, όμως ίσως το παιχνίδι να είχε διαφορετική εξέλιξη, αν στο 29ο λεπτό δεν χανόταν από τους παίκτες μας η ευκαιρία της… χρονιάς.

Συγκεκριμένα, ο γηπεδούχος Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στην πρώτη του καλή στιγμή, όταν στο 7ο λεπτό ο Ρόσα με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Κλιάγιτς. Ο ίδιος παίκτης έχασε σημαντική ευκαιρία στο 15ο λεπτό, επίσης με σουτ μέσα από την περιοχή, όμως στο 29′, ο Πλατανιάς έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση.

Ο Ενσικουλού με ατομική προσπάθεια απέφυγε τον αντίπαλο αμυντικό και γύρισε την μπάλα παράλληλα προς την εστία. Αρχικά ο Νίλι από μισό μέτρο δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα, όμως με το κεφάλι την γύρισε στον Δημούτσο, ο οποίος με τον γκολκίπερ εξουδετερωμένο σούταρε πάνω στον Τσοκάνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναιτωλικός κατάφερε να κάνει στο 2-0 με κεφαλιά του Τσοκάνη στο 56ο λεπτό και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με δεύτερο γκολ επίσης με σουτ, ο Ρόσα.