Πλατανιάς – Ολυμπιακός 0-4

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον Ολυμπιακό στα Περιβόλια, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 13′ με κοντινή προβολή του Ρομαό, ενώ κατάφερε να πετύχει άλλα δύο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μάριν ήταν αυτός που έκανε το 2-0 με πλασέ στο 24′, ενώ ο Μιραλάς από το σημείο του πέναλτι έκανε το 3-0 στο 35ο λεπτό.
Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Σισέ με κοντινή κεφαλιά στο 58ο λεπτό.

Ο Πλατανιάς προσπάθησε για κάποιο γκολ, έχοντας την καλύτερή του στιγμή στο 69ο λεπτό με σουτ του Πατράλη μέσα από τον περιοχή, το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Προτό.