Αστέρας Τρίπολης – Πλατανιάς 4-0

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η ομάδα μας από τον Αστέρα στην Τρίπολη, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική της Super League Σουρωτή.

Ο Αστέρας άνοιξε νωρίς το σκορ με σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή (12′), όμως ο Πλατανιάς στην πορεία ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 24΄είχε την πρώτη του καλή στιγμή με κεφαλιά του Ντικαμονά.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (50′), ο Ενσικουλού με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή θέλησε να αιφνιδιάσει τον γκολκίπερ του Αστέρα που απέκρουσε δύσκολα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Αστέρας πέτυχε το 2-0 με κεφαλιά του Τόνσο και κάπου εκεί ουσιαστικά το παιχνίδι τελείωσε για τον Πλατανιά που με συνεχόμενα λάθη στην άμυνά του έδωσε την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα να πετύχει άλλα δύο γκολ. Ο Δουβίκας με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 3-0 στο 77′ και πάλι ο Τόνσο διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 84ο λεπτό.