Ατρόμητος – Πλατανιάς 4-1 (vid.)

Παίζοντας με 11άδα ανάγκης και με τους Κασωτάκη και Σινγκ να πραγματοποιούν το ντεμπούτο τους στην Super League, η ομάδα μας γνώρισε την ήττα με 4-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ένα λεπτό ο νωρίτερα ο Ουάρντα από τον Ντικαμονά.

Στο 36′ έγινε το 2-0 με κεφαλιά του Ντιγκινί, ύστερα από σέντρα του Ουάρντα και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Πλατανιάς ισορρόπησε το παιχνίδι, όμως η αποβολή του Ουές στο 67΄με δεύτερη κίτρινη, έκανε τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα για την ομάδα μας. Στο ίδιο λεπτό, ο Ντιγκινί έκανε το 3-0, ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 4-0 στο 76ο λεπτό.

Ο Πλατανιάς μείωσε στο 84ο λεπτό, όταν ο Βάντερσον εκτέλεσε φάουλ και ο Ουντόζι από κοντά διαμόρφωσε με προβολή το τελικό 4-1.