Πλατανιάς – Πανιώνιος 1-2 (vid)

Το τελευταίο χειροκρότημα στα Περιβόλια εισέπραξαν σήμερα οι παίκτες της ομάδας μας. Παρά την ήττα με 2-1 από τον Πανιώνιο στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκαν οι εντός έδρας υποχρεώσεις του Πλατανιά, ο κόσμος στο φινάλε χειροκρότησε ζεστά τους παίκτες, για όλα όσα έζησαν από κοινού, στα έξι αυτά χρόνια στην Super League.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Πλατανιάς ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερος από τον αντίπαλο του και θα μπορούσε να ήταν αυτός νικητής, όμως έχασε σημαντικές ευκαιρίες, κυρίως μετά την ισοφάριση από την ομάδα της Νέας Σμύρνης.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας στο 61ο λεπτό, ο Ουντόζι με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μάλσα. Ο Πανιώνιος έφερε το παιχνίδι στα ίσα με πλασέ του Σπιριντόνοβιτς στο 76ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια ο Πλατανιάς έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες, με τον Κασάλιτσα στο 78′ και τον Στανισάβλιεβιτς στο 79ο λεπτό για να πάρει πάλι αυτός κεφάλι στο σκορ.
Τελικά ο Πανιώνιος έφυγε νικητής, καθώς ο Σπιριντόνοβιτς πέτυχε και δεύτερο τέρμα με σουτ μέσα από την περιοχή ένα λεπτό πριν από την ολοκλήρωση του 90λεπτου, διαμορφώντας το τελικό 2-1.