Δόξα Δράμας – Πλατανιάς 2-0 (φιλικό)

Το τρίτο της παιχνίδι προετοιμασίας έδωσε σήμερα η ομάδα μας, γνωρίζοντας την ήττα από την Δόξα στη Δράμα με 2-0.

Απέναντι σε μια ομάδα που είχε ξεκινήσει τις προπονήσεις νωρίτερα και σαφώς πιο «δεμένη», ο Πλατανιάς παρουσίασε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο.

Είναι, δε, χαρακτηριστικό ότι τα γκολ της γηπεδούχου ομάδας, σημειώθηκαν όταν ουσιαστικά ο κ.Κάμπος άλλαξε την αρχική του ενδεκάδα.

Ο Πλατανιάς έφτασε κοντά στο γκολ σε δύο φάσεις. Η πρώτη στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Μάικιτς, με κεφαλιά από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό, ο γκολκίπερ της Δράμας, πραγματοποίησε πολύ καλή απόκρουση σε σουτ μέσα από την περιοχή.

Για την Δόξα, σκόραραν ο Μάρτινς με χτύπημα πέναλτι, έπειτα από αυστηρή υπόδειξη, στο 64ο λεπτό και ο Κουσκουνάς στο 84ο λεπτό.

Πλατανιάς: Γκοτ, Καραγκούνης, Ποζατζίδης Χ., Σαάντο, Μποσκέτι, Πουρζιτίδης, Μάικιτς, Τσαμούρης, Νίλι, Παπουτσογιανόπουλος, Μιγκέλ.
Στο 62′ μπήκαν ως αλλαγή οι: Σικαλιάς, Ουές, Κόρτσταμ, Ποζατζίδης Στ., Λάμτσε, Σμυρλάκης, Τσακμάκης, Παπανικολάου, Κωστίκος και Βουκελάτος.