Οι δηλώσεις του κ.Κάμπος

Μετά το τέλος του φιλικού αγώνα με την Παλαιόχωρα, ο τεχνικός της ομάδας μας, Πάουλο Κάμπος, με δηλώσεις του τόνισε ότι είναι απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα των νεαρών παικτών που πήραν χρόνο συμμετοχής, ενώ αναφέρθηκε και στον αγώνα με τον Αρη Αβάτου, τον πρώτο επίσημο της σεζόν για το Κύπελλο.
«Το παιχνίδι ήταν σημαντικό για μας γιατί παίξαμε απέναντι σε μια καλή ομάδα Γ’ Εθνικής, με ποιότητα και καλούς παίκτες. Είδατε κιόλας ότι στο α’ ημίχρονο ήταν λίγο δύσκολα για μας μετά όμως, στο β’ ημίχρονο, παίξαμε καλύτερα, ισοφαρίζοντας αρχικά σε 1-1. Στο ημίχρονο είπα στους παίκτες μου ότι πρέπει να σκοράρουμε το πρώτο γκολ και αν το καταφέρουμε, θα μπορέσουμε μετά να πετύχουμε ένα δεύτερο και ένα τρίτο γκολ όπως και κάναμε. Σημαντικό για μας ήταν ότι ο τερματοφύλακας μας απέκρουσε το πέναλτι διότι αυτό μας βοήθησε ώστε να βγούμε μετά μπροστά και να αλλάξουμε το αποτέλεσμα σε 3-1. Το αποτέλεσμα είναι σημαντικό για τους νεαρούς παίκτες που έπαιξαν, αλλά και γενικότερα για την ομάδα. Ξεκινάμε, πλέον τα επίσημα παιχνίδια… Δώσαμε πέντε φιλικά, όπου έπαιξαν όλοι οι παίκτες, όσοι είναι στο ρόστερ και τώρα πάμε να παίξουμε το πρώτο παιχνίδι της σεζόν στην Ξάνθη απέναντι στον Αρη Αβάτου. Φυσικά και σεβόμαστε τον αντίπαλο, είναι ένα δύσκολο παιχνίδι γιατί παίζουν στην έδρα τους, αλλά είμαστε όλοι έτοιμοι και ελπίζω να επιστρέψουμε στα Χανιά με ένα καλό αποτέλεσμα μαζί με την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου».