Καραϊσκάκης Αρτας – Πλατανιάς 0-1

Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα μας στο πρωτάθλημα της Football League, καθώς μετά τη νίκη της στην πρεμιέρα επί του Αήττητου, πέρασε και από την Αρτα επικρατώντας με 1-0 του Καραϊσκάκη για την 2η αγωνιστική, φτάνοντας τους 6 βαθμούς.

Ο Πλατανιάς εμφανίστηκε απόλυτα «διαβασμένος» και σε καμία στιγμή δεν παρασύρθηκε από την εικόνα και την ήττα του αντιπάλου του την πρώτη αγωνιστική και έφτασε πιο εύκολα από ότι δείχνει το αποτέλεσμα στην τελική επικράτηση, καθώς δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 22’ με τον Μπιανκόκι, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας, ενώ δύο λεπτά αργότερα χάθηκε σημαντική ευκαιρία με τον ίδιο παίκτη, έπειτα από γύρισμα του Ουές.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τον Πλατανιά να χάνει την καλύτερή του ευκαιρία για να «καθαρίσει» το παιχνίδι στο 52’ όταν μετά από γύρισμα στην περιοχή, ο Μπιανκόνι δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στην κενή εστία.
Στα τελευταία λεπτά, ο Νίλι έφυγε δύο φορές μόνος του στην κόντρα, όμως έκανε λάθος επιλογή στην τελική πάσα, με αποτέλεσμα να χαθούν ισάριθμες ευκαιρίες.