Πρεμιέρα με ισοπαλία για την Κ19

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η ομάδα Κ19 του Πλατανιά, στην πρεμιέρα του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Football League, με αντίπαλο τον Ηρόδοτο στο Μάλεμε.

Σε ένα καλό παιχνίδι, η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με τον Αμαραντίδη, ενώ ο Ηρόδοτος ισοφάρισε στο 80ό λεπτό με τον Θεοδωράκη.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Ο Ηρόδοτος στο 79ό λεπτό με τον σκόρερ του, ενώ ο Πλατανιάς στο 84ο λεπτό με τον Κατσαρό.

Διαιτητής: Ρ. Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου). Βοηθοί: Δασκαλομαρκάκης – Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου)

Πλατανιάς (Γιώργος Κόλτζος): Πενταράκης, Μαρκαντωνάκης, Κατσαρός, Λάμτσε, Νευραδάκης, Σμυρλάκης, Αλιφιεράκης (65’ Γιακουμάκης), Στεφανίδης, Δρικάκης, Αμαραντίδης, Πελτέκης.

Ηρόδοτος (Λευτέρης Κορνάρος): Τσιλιγκίρης, Κεβάνι, Ρουσάκης, Λαγουδάκης, Πλουμής, Κίσσας, Γιαπιντζάκης (50’ Κλεινάκης), Κορνάρος (62’ Αρχοντάκης), Γκίνη, Λαμπριανίδης (75’ Ντέτσικας), Θεοδωράκης (86’ Χιώτης).