Εργοτέλης – Πλατανιάς 2-2

Αρνείται να… χάσει ο Πλατανιάς. Η ομάδα μας επανήλθε μέσα στο Παγκρήτιο, όπου αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Εργοτέλη μέχρι το 85ο λεπτό, κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (2-2), ενώ έχασε και μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να ολοκληρώσει μια επική ανατροπή.

Ο Εργοτέλης προηγήθηκε στις αρχές των δύο ημιχρόνων. Στο 9’ με τον Ιατρούδη με κεφαλιά και στο 49ο λεπτό με τον Μαζουλουξή, έπειτα από φάση διαρκείας στην άμυνα της ομάδας μας.

Όμως η ομάδα μας, για ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι έδειξε πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, χωρίς να πετάξει σε κανένα σημείο της αναμέτρηση λευκή πετσέτα.

Ετσι στο 85ο λεπτό ο Μιγκέλ με πλασέ μείωσε σε 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που έφερε τον αγώνα στα ίσα, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νίλι στο 90ό λεπτό.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Παπουτσογιαννόπουλος σούταρε από καλή θέση, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και έφυγε λίγο άουτ, στερώντας έτσι από την ομάδα μας την ολική ανατροπή.