Πλατανιάς – Τρίκαλα 2-0

Το ταξίδι συνεχίζεται. Η ομάδα μας πέτυχε την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-0 των Τρικάλων στα Περιβόλια, για την 7η αγωνιστική της Football League και πλέον βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς, περιμένοντας και τα αυριανά αποτελέσματα.

Ο Πλατανιάς αν και δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, από το 15ο λεπτό και μετά ήταν η ομάδα που επέβαλε το ρυθμό της και με δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο «καθάρισε» το ματς.

Το 1-0 έγινε στο 26ο λεπτό μετά από πολύ καλή συνεργασία των Ουές και Νίλι με τον Ισπανό μέσο να ανοίγει με κεφαλιά το σκορ, πετυχαίνοντας παράλληλα και το 2ο του φετινό γκολ.

Στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, ο Νίλι ήταν αυτός που… σέρβιρε και ο Μιγκέλ με πολύ ωραία προσπάθεια έκανε το 2-0, ενώ παράλληλα πέτυχε το 4ο του προσωπικό τέρμα στο πρωτάθλημα.