Κέρκυρα – Πλατανιάς 1-0

Πάλεψε στη λάσπη, αλλά δεν τα κατάφερε ο Πλατανιάς, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Κέρκυρα στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Football League και πρώτης για τη νέα χρονιά.

Σε έναν αγωνιστικό χώρο, ο οποίος θύμιζε περισσότερο πίστα για αγώνες μότο κρος, ουσιαστικά παίχτηκε ποδόσφαιρο μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Η Κέρκυρα μπήκε πιο δυνατά στην αρχή, χωρίς όμως να απειλήσει την εστία του Γκοτ. Στη συνέχεια όμως ο Πλατανιάς ήταν εκείνος που πήρε τα ηνία του αγώνα και δημιούργησε πιο σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Όμως, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, η Κέρκυρα σε μια χρονική στιγμή που ο Πλατανιάς έπαιζε με δέκα παίκτες εξαιτίας τραυματισμού του Τσαμούρη, κατάφερε να πετύχει το γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση, με κεφαλιά του Τουράμ, ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του πρώτου 45λεπτου.