Αήττητος Σπάτων – Πλατανιάς 0-0

Η ομάδα μας είχε τις ευκαιρίες, δεν είχε όμως το γκολ που θα την βοηθούσε να ξεκολλήσει από τον κακό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου των Σπάτων και τελικά έμεινε στο 0-0 με τον Αήττητο για τη 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Ο Πλατανιάς είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και έχασε την πρώτη του σημαντική ευκαιρία στο 10ο λεπτό με τον Πανανικολάου, ο οποίος βγήκε απέναντι στον Κοκκαλά, αλλά ο γκολκίπερ του Αήττητου έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του.

Εξι λεπτά αργότερα ο Μάικιτς είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι, έπειτα από κόρνερ του Καραγκούνη, ενώ στο 28ο λεπτό σουτ του Νίλι από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ.

Στο 2ο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, καθώς το ματς πήγε στη δύναμη και στα σκληρά μαρκαρίσματα, με την ομάδα μας πάντως να φτάνει κοντά στο γκολ στο 89ο λεπτό, όμως το πλασέ του Λουκίνα από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, έφυγε άουτ.