Κισσαμικός – Πλατανιάς 2-2 (pics & vid)

Επειτα από ένα παιχνίδι – θρίλερ, όσον αφορά την εναλλαγή του σκορ, ο Πλατανιάς αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Κισσαμικό στα Περιβόλια, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η εμβόλιμη 20ή αγωνιστική της Football League.

Αυτή ήταν η 9η ισοπαλία και 4η με τελικό σκορ 2-2, για την ομάδα μας, η οποία αν και σε ακόμα ένα φετινό ματς βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο έδειξε ότι δεν παρατά κανένα παιχνίδι, όπως και αν αυτό εξελίσσεται.

Ο Πλατανιάς με τη συμπαράσταση των φιλάθλων του, μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 5ο λεπτό είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Λουκίνα, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκατσολάρι σούταρε πάνω στον πεσμένο Παπαδόπουλο, που έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 9ο λεπτό ο Νίλι εκμεταλλεύθηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, έκλεψε την μπάλα από τον γκολκίπερ του Κισσαμικού και σε κενή εστία άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά.

Στο 2ο ημίχρονο, ο Κισσαμικός κατάφερε να «γυρίσει» το παιχνίδι με δύο γκολ του Βρεττού (64’, 69’), όμως την τελευταία λέξη στον αγώνα την είχε πάλι ο Πλατανιάς.

Στο 76ο λεπτό ο Στέλιος Ποζατζίδης έβγαλε τη σέντρα και ο Μπιανκόνι πιάνοντας το σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 2-2, πετυχαίνοντας παράλληλα το 12ο τέρμα του στο πρωτάθλημα.