Πλατανιάς – Εργοτέλης 1-0

Τριπλή νίκη για την ομάδα μας σήμερα στα Περιβόλια, καθώς εκτός από τον Εργοτέλη με 1-0, ο Πλατανιάς κατάφερε να νικήσει και τις απουσίες του, αλλά και την κόντρα διαιτησία σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η ομάδα μας πραγματοποίησε, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο μια από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις της, πιέζοντας τον αντίπαλό της και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Πιο χαρακτηριστικές, το σουτ του Ποζατζίδη στο 20ό λεπτό που απέκρουσε δύσκολα ο Κατσιμήτρος, καθώς και η φάση του 24ου λεπτού, όταν ο Λάζιτς μετά από τη σέντρα του Τσαμούρη δεν μπόρεσε από καλή θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Τελικά το γκολ που άξιζε ο Πλατανιάς ήρθε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, όταν έπειτα από το γέμισμα του Μάικιτς, ο Λουκίνας με σουτ νίκησε τον γκολκίπερ του Εργοτέλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, παρόλα αυτά η ομάδα μας δεν απειλήθηκε από τον Εργοτέλη και κατάφερε να διασφαλίσει το πολύτιμο 1-0 μέχρι το τέλος, παραμένοντας αήττητη για ακόμα ένα ματς στο «σπίτι» της.