Τρίκαλα – Πλατανιάς 1-0

Στο ποδόσφαιρο πολλές φορές για να κερδίσεις ένα παιχνίδι δεν αρκεί να είσαι καλύτερος, αλλά και πιο τυχερός.
Ο Πλατανιάς αν και ήταν η ομάδα που δημιούργησε τις ευκαιρίες, εν τέλη ήταν τα Τρίκαλα, αυτά που πήραν την νίκη με 1-0, χάρη σε ένα γκολ που προήλθε κόντρα στη ροή του αγώνα, αλλά και την εικόνα των δύο ομάδων στο γήπεδο.

Η ομάδα μας ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με κορυφαία το δοκάρι στην κεφαλιά του Λάζιτς στο 10ό λεπτό, ενώ στο 36ο λεπτό, ο Πλατανιάς έφτασε και πάλι κοντά στο γκολ, όμως ο Παπανικολάου από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ των Τρικάλων.

Το γκολ που τελικά έκανε τη διαφορά σημείωσε ο Μαρκόφσκι στο 42ο λεπτό, με τον Πλατανιά να αγγίζει την ισοφάριση στο 49ο λεπτό, όμως το σουτ του Παπανικολάου από το σημείο του πέναλτι, κόντραρε στους αμυντικούς των Τρικάλων.