Πλατανιάς – Ηρακλής 2-1

Νίκη και φύγαμε για το μπαράζ. Ο Πλατανιάς στο τελευταίο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Football League, επικράτησε με 2-1 του Ηρακλή στα Περιβόλια και πλέον έχει μπροστά του ένα ιστορικό ραντεβού.

Τον διπλό αγώνα μπαράζ με τη 13η ομάδα της Super League, όπου θα διεκδικήσει την επιστροφή του έπειτα από έναν χρόνο στη μεγάλη κατηγορία.

Ένα γκολ του Λουκίνα με κεφαλιά στο 27ο λεπτό και ένα του Νίλι με πλασέ στο 71ο λεπτό, ήταν αυτά που χάρισαν στην ομάδα μας τη πιο μεγάλη σε σημασία νίκη στο φετινό δύσβατο δρόμο. Επιτυχία η οποία σε κρισιμότητα μπορεί να συγκριθεί με αυτή στην πρεμιέρα απέναντι στον Αήττητο, στο γήπεδο του Μάλεμε, με το ίδιο μάλιστα αποτέλεσμα (2-1).

Ο Πλατανιάς ήταν καλύτερος από τον αντίπαλό του στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως η μείωση του σκορ από τον Ζιαμπάρη στο 77ο λεπτό, έκανε τα τελευταία 19’ (με τις καθυστερήσεις) να μοιάζουν με… αιωνιότητα.

Τέλος καλό όμως, όλα καλά για την ομάδα μας, που πλέον σταματά τους πανηγυρισμούς για τον μικρό άθλο που έχει πετύχει φέτος και κοιτά τους επόμενους δύο τελικούς.