Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2

Κατάθεση ψυχής έκαναν σήμερα οι παίκτες της ομάδας μας, στη νίκη με 3-2 επί του Λεβαδειακού, στα Περιβόλια, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League 2.
Ο Πλατανιάς Χανίων αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος κατάφερε αρχικά να φτάσει στην ανατροπή, αλλά και να αντιδράσει όταν οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα.
Ετσι η ομάδα μας έφτασε στην πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο, όπως είναι ο Λεβαδειακός.
Η ομάδα της Βοιωτίας άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Σανάμπρια με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Πλατανιάς αντέδρασε και έφτασε στο 1-1 με τον Νίλι στο 52ο λεπτό, ενώ μόλις στο 55ο λεπτό, ο Μιγκέλ έκανε το 2-1. Ο Λεβαδειακός ισοφάρισε με τον Ανγκούα στο 58ο λεπτό, μετά από… καραμπόλες, όμως ο Λουκίνας στο 77ο λεπτό, χάρισε στην ομάδα μας μια πολύ μεγάλη νίκη.
Ο Πλατανιάς, ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, καθώς στο 85’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μποσέτι.

Η ταυτότητα του αγώνα

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών). Βοηθοί: Νικολάου-Κολλιάκος (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (59’ Μάικιτς), Τσαμούρης, Σάαντο (67’ Παπαδόπουλος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας (84’ Παπουτσογιαννόπουλος).

Λεβαδειακός (Δημήτρης Σπανός): Επασί, Αργυρόπουλος (46’ Χατζηλάμπρος), Παντελιάδης, Ανγκουά, Λιάγκας, Φυτανίδης, Νίκας, Καραχάλιος, Συμελίδης (65’ Ενομό), Σανάμπρια (80’ λ.τρ. Κοζορώνης), Ιωαννίδης.