Πλατανιάς – Αστέρας Τριπ. 0-1 (Κυπ.)

Η μπάλα δεν έκανε το χατίρι στην ομάδα μας στη σημερινή αναμέτρηση του Κυπέλλου με τον Αστέρα Τρίπολης. Η ήττα με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στα Περιβόλια, δεν ανταποκρίνεται ούτε στην εικόνα του αγώνα, καθώς ο Πλατανιάς, ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα –και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο- καλύτερος από τον αντίπαλό του.

Η ομάδα μας είχε διπλή ευκαιρία στο ξεκίνημα του αγώνα (11’ και 12’), μετά από ισάριθμα κόρνερ του Νίλι. Ο Ισπανός είχε σημαντική στιγμή και στο 23΄ έπειτα από σουτ, ενώ στο 40ό λεπτό, ο Παπαδόπουλος από καλή θέση δεν μπόρεσε να τελειώσει την προσπάθειά του.

Ο Αστέρας σκόραρε στο 51ο λεπτό με δυνατό σουτ του Τασουλή, έξω από την περιοχή στη μοναδική του στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο.

Από κει και πέρα, ο Πλατανιάς, απείλησε στο 75’, όμως ο Νίλι από καλή θέση σούταρε άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο Λουκίνας δεν μπόρεσε να νικήσει με πλασέ τον Μιχαήλ που απέκρουσε.

Τέλος στο 90ό λεπτό, ο Λουκίνας σε ακόμα μια καλή στιγμή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, δεν κατάφερε με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.