Πλατανιάς – Χανιά 1-1

Ισόπαλος 1-1 αναδείχτηκε ο Πλατανιάς Χανίων στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής με αντίπαλο τα Χανιά στο γήπεδο των Περιβολίων.

Η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Λουκίνα και τον Καραγκούνη στο ξεκίνημα της αναμέτρησης. Στη συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε, όμως στο τέλος του πρώτου μέρους, ο Πλατανιάς απείλησε σε διπλή ευκαιρία με τον Ποζατζίδη και τον Καραγκούνη.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ, όταν στο 55ο λεπτό, ο Μιγκέλ με ωραία προσπάθεια νίκησε την αντίπαλη άμυνα, έπειτα από σέντρα του Ουές.

Τα Χανιά έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 73ο λεπτό, με τον Βρεττό, σε μια φάση όμως όπου αρχικά ο διαιτητής της αναμέτρησης Κατοίκος (ΕΠΣΑ) είχε καταλογίσει πέναλτι με αποτέλεσμα οι παίκτες μας να σταματήσουν να ακολουθούν τη φάση.

Στη συνέχεια, ο Πλατανιάς προσπάθησε να φτάσει σε ένα δεύτερο τέρμα, έχοντας ως κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Λεωνιδόπουλου, ύστερα από κόρνερ, στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.