Πλατανιάς – Δόξα Δράμας 1-3

Ασχημη εξέλιξη είχε για την ομάδα μας η αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τη Δόξα Δράμας, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 μέσα στο γήπεδο των Περιβολίων.

Ο Πλατανιάς κατάφερε να προηγηθεί με το Νίλι στο 42ο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Λουκίνα, όμως η ομάδα της Δράμας «απάντησε» σχεδόν αμέσως με τον Ρόβα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς θα μπορούσε να «καθαρίσει» το παιχνίδι, στις χαμένες ευκαιρίες του Μποσέτι (57’) και Νίλι (64’), οι οποίοι αστόχησαν από πολύ καλή θέση, ο πρώτος με κεφαλιά και ο δεύτερος με σουτ.

Ετσι η Δόξα χτύπησε στην «κόντρα» και έκανε το 2-1 με τον Κρητικό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με πέναλτι ο Ιωαννίδης στις καθυστερήσεις.