ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς 2-0

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Πλατανιάς Χανίων από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα, σε έναν αγώνα όπου κρίθηκε από δύο στατικές φάσεις.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δύο καλές στιγμές στην εστία του Γκοτ, στο 13ο και στο 32ο λεπτό, ενώ η ομάδα μας απείλησε με φάουλ του Ποζατζίδη στο 34ο λεπτό.
Το 1-0 έγινε στο 64’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με τον Κάστρο να πλασάρει από κοντά, αφού πρώτα ο Ποζατζίδης είχε σταματήσει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Παντελάκη.
Στο 76ο λεπτό, πάλι από κόρνερ, η μπάλα μετά από την απομάκρυνση του Γκοτ, έφτασε στον Παμλίδη που με σουτ νίκησε τον Βραζιλιάνο γκολκίπερ.