Αστέρας Τρίπ. – Πλατανιάς 3-2

Αν και είχε ταξιδέψει τη μισή χώρα, αν και προερχόταν από άτυχα αποτελέσματα, αν και μπροστά της έχει ένα κρίσιμο παιχνίδι για το πρωτάθλημα, αν και είχε χάσει με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι, η ομάδα μας πούλησε ακριβά το τομάρι της στη σημερινή ρεβάνς του Κυπέλλου με τον Αστέρα στην Τρίπολη.

Ο Πλατανιάς Χανίων, γνώρισε με την ήττα με 3-2, έχοντας όμως πρώτα οδηγήσει το παιχνίδι στην παράταση, ενώ κατά τη διάρκειά της, βρέθηκε μπροστά στο σκορ, κρατώντας αυτός την πρόκριση στα χέρια του. Παράλληλα, ο Πλατανιάς, έχασε σημαντικές ευκαιρίες, τόσο στο πρώτο ημίχρονο όσο και στο ξεκίνημα του δευτέρου για να πετύχει το δεύτερο γκολ που θα τον έφερνε πιο κοντά στην πρόκριση.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 14’ με πέναλτι του Λουκίνα και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Αστέρας βρήκε δίχτυα με τον Ιγκλέσιας στο 92’, ο Μιγκέλ στο 102’ έβαλε μπροστά τον Πλατανιά, όμως τελικά με πέναλτι του Ιγκλέσιας στο 112’ και σουτ του Φερνάντεζ στο 120’, ο Αστέρας πήρε τη νίκη και την πρόκριση.

Παρά την ήττα και τον αποκλεισμό, η σημερινή εμφάνιση στην Τρίπολη, μόνο αισιόδοξα μηνύματα μπορεί να περιέχει για τη συνέχεια.