Πλατανιάς – ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

Τα προβλήματα «λύγισαν» σε ακόμα ένα παιχνίδι την ομάδα μας, η οποία γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στα Περιβόλια, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ο Πλατανιάς παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στο αρχικό του σχήμα, στο οποίο βρίσκονταν δύο παίκτες που προέρχονται από τα τμήματα υποδομής του συλλόγου μας. Ο Πεντραράκης που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς και ο Κατσαρός, που είχε ξεκινήσει ως βασικός και στην αναμέτρηση με τη Δόξα στη Δράμα.

Αξίζει, πάντως, να σημειωθεί ότι για ακόμα μια φορά φέτος, οι διαιτητές δεν σεβάστηκαν την ομάδα μας, καθώς μεταξύ άλλων δεν δόθηκε πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ στο 82ο λεπτό.

Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημείωσαν ο Παντελάκης με κεφαλιά στο 19ο λεπτό και ο Καρτάλης με σουτ μέσα από την περιοχή στο 56ο λεπτό.