Πλατανιάς – Καραϊσκάκης 1-0

Σημαντική –για πολλούς λόγους- νίκη πέτυχε η ομάδα μας η οποία επικράτησε με 1-0 του Καραϊσκάκη στα Περιβόλια, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 20ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε στο 87ο λεπτό ο Γιάννης Λουκίνας με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ένα λεπτό νωρίτερα ο ίδιος σε ανατροπή του από τον Καπία.

Ο Πλατανιάς είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να έχει βρει νωρίτερα το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την άλλη και η ομάδα της Αρτας είχε τις δικές της καλές στιγμές, με τον γκολκίπερ της ομάδας μας, Βασίλη Σούλη, να πραγματοποιεί καθοριστικές επεμβάσεις.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την πρώτη του εμφάνιση, έπειτα από τον τραυματισμό του, πραγματοποίησε ο Βασίλης Καραγκούνης, που μπήκε ως αλλαγή στο 46ο λεπτό, αγωνιζόμενος με προστατευτική μάσκα.